TEMSA üretimi neden durdurduğunu açıkladı: Hacizler nedeniyle mecbur kaldık

senede 10 binin üzerinde otobüs, midibüs ve hafif kamyon üreten, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve Avrupa Birliği dahil takriben 70 ülkede etkinlik gösteren Türkiye’nin önde gelen otobüs üreticilerinden TEMSA’nın evvel True Value Capital Partner’s fonuna satılması, derhal peşinden da üretime ara vermesi tartışmalara neden olmuştu. bu erken ise TEMSA Ulaşım Araçları A.Ş’den resmi İzah geldi.

YENİDEN YAPILANDIRMA TALEBİNDE BULUNULDU

TEMSA tarafından yapılan izahta 2020 seneninde tediye vadesi istikbal krediler amaciyla de tekrar yapılandırma isteginde bulunulduğu hatırlatıldı ve şu İzah yapıldı:

“TEMSA’nın paylari 30 Mayıs 2019 tarihinde Hacı Ömer Sabancı Holding A.Ş. ve Sabancı Ailesi’nden True Value Capital Partners S.A. şirketine hukuka ahenk gösteren olarak devredilmiş ve devirden ardindan da bütün faaliyetleri çogalarak ayni ritimde devam etmiştir. Kasım 2019 sonu itibariyle 11 aylık dışsatım 104 milyon dolara ulaşmıştır. Bu süreçte Şirketimizin bankalara var olan borçları da kısmen ödenmeye ayni ritimde devam etmiştir. 2020 seneninde tediye vadesi istikbal kredilerimiz amaciyla de tekrar yapılandırma isteginde bulunulmuştur.”

FAALİYETLER mecburi olarak DURDURULDU

Faaliyetlerine ayni ritimde devam etme arzusu içinde olduklarını söyleyen TEMSA Ulaşım Araçları A.Ş, yaptığı açıklamada, “Önemle altı çizilmelidir ki; yatırım, imalat ve ihracatlarına hızla süre gelen şirketimiz TEMSA Ulaşım Araçları A.Ş., bütün faaliyetlerine ayni ritimde devam etme arzusu içindedir. Bunun en hatri sayilir büyüklükte göstergesi de 2020 evvel çeyreği amaciyla avansı alınmış 26 milyon dolarlık dışsatım bağlantısıdır. ama bankaların kredilerini vadesinden önce, acele çağırması ve tatbik edilen hacizler hasebiyle şirketimiz faaliyetlerini mecburi olarak durdurmak zorunda kalmıştır.

“BANKALARIN ANLAYIŞLA KARŞILAMASINI BEKLİYORUZ”

Bu sorunlarımız çözülür çözülmez, gereksinim seklinde kapital artışı ile de şirketimizin mali yapısı güçlendirilerek, markamızın ve çalışanlarımızın da gücüyle ülkemizin istihdam, imalat ve ihracatına dahada da hatri sayilir büyüklükte tek ivme ile katkıda bulunmaya ayni ritimde devam edeceğiz. yasal süreçlerin ayni ritimde devam ettiği bu noktada vaziyeti bankaların anlayışla karşılamasını bekliyoruz.”

Haber Videosu

: TEMSA imalatı neden durdurduğunu açıkladı: Hacizler hasebiyle mecburi kaldık

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*