Mansur Yavaş’ın yurt dışından bulduğu kredi ABB Meclisi’nde kabul edildi

Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Meclisi’nde, dahada evvel komisyonda AK Parti ve ulusalci devinim partisi oylarıyla reddedilen ‘Belediyeye 300 tertemiz otobüs alınmasına ait borçlanma teklifi’ gündeme alındı.

AK Parti ve MHP, Yavaş’ın vatan dışından Merkez Bankası faizinin yarı fiyatına bulduğu kredi borçlanması teklifine, ‘evet’ reyi kullandı.

YAVAŞ, KREDİYLE İLGİLİ ÇAĞRIDA BULUNMUŞTU

Yavaş dahada evvel yaptığı açıklamasında, “Değerli hemşehrilerim; Ankara’da toplu ulaşım sıkıntılarını çözme çalışmalarımız dahilinde 300 tertemiz otobüs almak amaciyla vatan dışından ortada Bankası faizinin yarı fiyatına kredi bulduk. Belediye meclisimizin de bu talebi Ankara halkı amaciyla onaylayacağına inanıyorum.

tertemiz otobüs alabilmek amaciyla belediye meclisimizden borçlanma amaciyla görev istedik. Cuma bugünü umuyorum ki bütün Ankaralıların hayrına var olan ve sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği benzeri ‘kendi kredinizi kendiniz bulun’ söylemine ahenk gösteren olarak dış krediden borçlanma talebimizin onaylanmasını umuyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Haber Videosu

: Mansur Yavaş’ın vatan dışından bulduğu kredi ABB Meclisi’nde onay edildi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*