Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç: Ölmüş ise bıçak görevini yapmıştır

Ceren Özdemir‘i (20), evinin önünde bıçaklayarak öldüren, yakalandığı anda da iki zabita memurunu bıçaklayarak yaralayan katil zanlısı Özgür Arduç ile alakalı iki ayrı iddia dokümanı hazırlandı. Arduç ile alakalı üç sefer ağırlaştırılmış müebbet mapus cezası istenilen iddianamelerde, Türk karar Kanunu’nun 62’inci maddesi uyarınca karar indirimi uygulanmaması istek edildi.

İDDİANAMELER onay EDİLDİ

Ordu‘da, balerin Ceren Özdemir’i (20) evinin önünde bıçaklayarak öldüren, yakalandığı sırada da iki zabita memurunu bıçakla yaralayan Özgür Arduç ile alakalı hazırlanan iki iddianame, silahlı güç 1’inci Ağır karar Mahkemesi’nce onay edildi.

İddianamelerde, Özgür Arduç ile alakalı üç sefer ağırlaştırılmış hayat boyu mapus cezası ve Türk karar Kanunu’nun 62’nci maddesi uyarınca karar indirimi uygulanmaması istek edilmişti.

İDDİANAMENİN ayrintilari alana ÇIKTI

silahlı güçte balerin Ceren Özdemir’i bıçaklayarak öldüren katil zanlısı Özgür Arduç ile alakalı hazırlanan 13 sayfalık iddianamenin detayları alana çıktı.

Polise verdiği ifadelere ekstradan savcılıkta da ifadesi alınan Arduçun, “Emniyet’te verdiğim ifadeler doğrudur. bendeniz Ceren Özdemirin can verip can vermediğini heyecan ediyorum. Hastanede yattığı söyleniyor, bunun benzeri tek vaziyette nasıl ölebilir. Ölmüş ise bıçak görevini yapmıştır. bendeniz Ceren Özdemiri olay gecesi rastlantı neticesi gördüm. Kendisine baktığımda belki iyi olmasından ve benim ona sahip olabilecek Parasal durumum, yasamsal konumum olmamasından kaynaklı, belki iyi giyinmesinden benden dahada iyi şartlarda yaşamasından kaynaklı, belki de göz göze geldiğimizde bana bakışından huylanarak kendisini öldürmeye karar verdim. Kendisini takip ettiğim sırada çantasını da öldürdükten ardindan alabileceğimi düşündüm” dedi.

Özgür Arduç

“ÖLDÜRÜYORUM, mutluluk dolu OLUYORUM”

Ceren Özdemir’i öldürmeden evvel takip edip öldüremediği başka tek kadını öldürmeyi düşünürken yakalandığını da laf eden Özgür Arduç, “Yakalanmasaydım onu da öldürecektim. Ceren Özdemir’in can vermesi hasebiyle pişman değilim, üzülemiyorum, elimde olmadan öldürüyorum ve mutluluk dolu oluyorum. bendeniz İstanbul’dayken sevdiğim kedilerin başını taşla eziyordum, Hem de tek tanesinin kalbini çıkarmıştım” ifadelerini kullandı.

ÖNCE SİLAH VE ETER ARAMIŞ

Katil zanlısının, firarın birinci gününde cezaevinde yatan tek arkadaşının eşinden silah almak amaciyla Ulubey kazasina gittiği, ama kadının reaksiyon göstermesi üstüne kent merkezine geldiği, Ceren’i öldürdüğü üç Aralık bugünü ise saat 16.00 sıralarında tek baytar kliniğine gidip, ‘hayvanlarını bayıltacağı’ yalanıyla eter almaya çalıştığı da alana çıktı.

KEDİLERİ ÖLDÜRMÜŞ

Katil zanlısı ifadesinde, İstanbul’da yaşadığı tarihlerde sevdiği kedileri bıçaklayarak öldürdüğünü Hem de tek kedinin kalbini çıkardığını da söyledi.

DNA İNCELEMESİ ŞİŞE KAPAĞINDAN YAPILDI

Cinayetin derhal peşinden çevredeki güvenlik kamera görüntülerini inceleyen polisin, katil zanlısı Özgür Arduç’un Daha kimlik verileri belirlenmeden, tek şişe kapağını yere attığını belirlediği,

güvenlik kamera görüntülerinden kapağı bularak DNA profil testi yaptığı da alana çıktı.

SAVCILIK FİRAR BİLDİRİMİ YAPMIŞ

Katil zanlısı Özgür Arduç’un, silahlı güç Açık Cezaevi’nden tek Aralık’ta gece 00.15’te yapılan sayımda kaldığı odada bulunmadığının anlaşılması üstüne aynı vakit İhtiyaç duyulan firar bildirimlerinin yapıldığı, savcılık tarafından ile alakalı yakalama kararı çıkarıldığı da iddianamede yer aldı.

NE OLMUŞTU?

Olay, üç Aralık saat 19.30 sıralarında, Altınordu kazasina bağlı Zaferi ulusal Mahallesi’nde alana geldi. silahlı güç Üniversitesi Müzik ve oyun alani/sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 3’üncü derslik öğrencisi var olan Ceren Özdemir, ders verdiği bale kursundan çıkıp, geldiği evinin önünde, ablası Gizem Özdemir’i gsm telefonundan arayarak, apartmanın giriş kapısının anahtarını pencereden atmasını istedi. Abla Gizem Özdemir de pencereye çıkıp, kardeşine anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından gelen tek kişi tarafından bıçaklandı.

Kalbine ve karnına aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan toy kız, yere yığıldı. Çığlıklar üstüne haneden çıkan abla, Ceren’i kanlar içinde buldu. İhbarla gelen sağlık görevlileri, ağır yaralı Ceren’i, silahlı güç Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Kalbinden ve karnından bıçaklandığı için Ceren, derhal operasyona alındı. ama yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Kaynak: DHA

Haber Videosu

: Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç: Ölmüş ise bıçak görevini yapmıştır

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*