Sır dolu cinayette ailelerin, 2 kadının görüşmemesi için baskı yaptığı ortaya çıktı

Adıyaman’da gece tarlada iki kadının silahla vurularak ölü bulunması olayıyla alakalı olarak mahkemece tutuklanan 6 kişinin, iki kadının görüşmemeleri amaciyla baskılar yaptığı argüman edildi.

ARKADAŞINI ÖLDÜRÜP İNTİHAR ETMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde gece saatlerinde Cumhuriyet mahallesi 25131. Sokak’ta Songül Önemli (23), yakın arkadaşı var olan Cansu Güven’i (21), pompalı av tüfeğiyle öldürmüş dahada ardindan tekrar aynı silahla intihar etmişti. Her iki kadının olayının derhal peşinden Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet ofis Amirliği ekipleri olayı incelemeye almıştı.

AİLELERİ ARKADAŞLIKLARINA KARŞI ÇIKMIŞ

zabita ekiplerinin yapmış olduğu titiz çalışmalar neticeninde Songül Önemli’nin gsm telefonunda olaydan evvel çekilmiş ve olayla alakalı videoyla karşılaşılmıştı. Çekilen videoda, Songül Önemli’nin Cansu güven ile arkadaş oldukları ve bu arkadaşlığı her iki ailenin de istemediği bundan dolayı devamlı baskı altında olduklarını belirttiği öğrenildi. bunun için güvenerek zabita ekipleri videoda isimi geçen Songül Önemli’nin babası var olan İ.Ö., kardeşlerinden M.Ö., A.Ö., E.Ö., ile Cansu Güven’in babası var olan N.U., ile akrabası var olan C.U’yu gözaltına almıştı. Birbiriyle arkadaşlık kurmamaları amaciyla ailelerinden baskı gördükleri argüman edilen Cansu güven ve Songül Önemli’nin argüman edilen baskılardan dolayı evlerinden ani çok kez kaçarak görüştükleri de öğrenildi.

ARALARINDA HUSUMET VARDI

dahada evvelce aralarında husumet var olan ve kızlarının yakın arkadaşlık yapmaması amaciyla baskılar kurdukları argüman edilen 6 kişi emniyetten tamamlanan işlemlerinin derhal peşinden Adıyaman Adliyesine derhal sevk edilmiş ve burada çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardı. Çocuklarına baskı kurdukları argüman edilen kişilerin olayın işlenmesine neden verdikleri gerekçesiyle tutuklandıkları, hırsızlık, tehdit, kasten erkek yaralama, perişan laf ve kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak benzeri suçlardan da kayıtlarının olduğu öğrenildi.

Konuyla alakalı tahkikat sürüyor.

Kaynak: İHA

VİDEO: giz dolu cinayette ailelerin, iki kadının görüşmemesi amaciyla baskı yaptığı alana çıktı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*