Tek yumruğuyla Türkiye şampiyonu oldu

Mehmet Akif Ersoy 6. derslik öğrencisi Azra Ocak, heves ettiği muay thai dövüş et sporunda kazasina ve ailesine ülkemiz şampiyonluğunu getirdi. takriben 6 senedir spor dallarıyla uğraşan minik Azra, Antalya’da düzen eden muay thai yarışmasında 3. kez ülkemiz şampiyonu oldu.

Türkiye Şampiyonu Azra Ocak, “Önce kum torbalarına vurarak bu spora başladım. dahada ardindan derecelerim arttı. Antalya’da düzen eden yarışmalarda iki kez üçüncü ve dahada ardindan birinci oldum. dahada ardindan Erzincan, Çanakkale’de düzen eden yarışmalarda tekrar ülkemiz şampiyonu oldum. benim düsünceme göre Katiyen imkansızlık diye tek şey yoktur. Yaşıtlarım Katiyen spordan korkmasın, aksine sporu sevmelerini istiyorum” dedi.
Ünye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Antrenörü Kenan Balcıoğlu, “Azra çok minik yaşlarda spora başladı. Azra kendisini geliştirerek evvel müsabakasında ülkemiz üçüncülüğü elde etti. doğal bu basit tek muvaffakiyet değil. tekrar 2. seneninde ülkemiz üçüncülüğü, üçüncü seneninde ise ülkemiz şampiyonluğunu elde etti. gelecegi var olan ve çok gayretli tek sporcumuz. Azra’nın tek sonraki senelerde hayat şampiyonluğu amaciyla istikbal vaat edecek tek yapıda olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

“Tek başıma çalışıyorum demesi yüreğimde kıvılcım oluşturdu”

Azra’yı İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğünde tek başına tek odada kum torbasına vurmasıyla keşfedip onu bu spora kazandıran Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Aydın Kuyumcu, “Zaman vakit tesislerimizi hijyen ile alakalı teftiş ederken muay thai salonumuzda tek ses duydum. Bu ses nereden geliyor diye bakayım derken, sporcumuz Azra’nın tek başına kum torbasıyla çalıştığını gördüm. bendeniz de onun yüreğine dokunmak yerine minik tek hasbihal gerçekleştirdim. Kendisi mektep olmadığı vakitlerde buraya tek başına gelerek çalıştığını söyleyince benim o anda yüreğimde küçük tek kıvılcım alana geldi. O anda bu çocuğumuz heyecanlı tek şekilde o çalışmalarını gördükten ardindan girdiği yarışmalarda ilçemize ve ilimize başarılar getirdi. İnşallah ülkemiz başarılarından ardindan hayat başarılarını da görürüz” şeklinde konuştu.

Aynı kurumda çalisan olarak çalışan baba Recep ocakta ise, “Müdürümüz salonları gezerken kızıma eşit gelmiş. Bu vaziyete bizler de sevindik. Azra’nın hocasını dinlemesi, sporu sevmesi onun başarılarına yollar açtı. Okulda not ortalamaları da gayet yüksek. İnşallah dahada başarılı olur” ifadelerini kullandı.
Anne Arzu ocakta ise, “Kızım çok azimli ve istekli olarak sporlarına ayni ritimde devam ediyor. Biz de ailesi olarak ona destek çıkıyoruz. İleride çok başarılı olacaktır. Aileler netlikle çocuklarını spora yönlendirsinler. bendeniz başarılı olacaklarına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Hamza Alp
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*