İzmir’de sağanak sonrası cadde ve sokaklar göle döndü, evleri su bastı

Meteoroloji genel Müdürlüğü’nün Ege’de salı gününden bu yana yağış bekleniyor uyarısının ardından, İzmir’de gecenin ilerleyen saatlerinden bu yana başlayan sağanak yağış hasebiyle Bir hayli ev ve araç sular altında kaldı. Karabağlar umut mahallesi 3826. Sokakta Bir hayli hanesi su bastı. Vatandaşlar kendisinin imkanlarıyla evlerini basan suyu tahliye etmeye çalışırken başka istikametten itfaiye ekiplerine bilgi verdi. olay adina gelen itfaiye ekiplerince hanelerin dahil kismina dolan sular talihliye edilirken, vatandaşlar da ekiplere eşlik etti. hanesi su basan vatandaşlardan Yılmaz Çiftçi, mahallenin arkasında bulunan derenin üstüne kömürlük yapıldığını argüman ederek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Belediyeye defaatle söyledik, art taraf perişan tek durumda. Sular hanemize taşmış durumda, zararımızı kim ödeyecek. Mutfağımız, odalar perişan durumda. oy istemeye geldi mi oy istiyorlar. Gece Allah’tan ayrım ettik. ayrım etmesek bittik” dedi.

Yer yer Bir takım kanallarda taşmalar da alana gelirken, ekiplerce gece süresince teyakkuzda kalarak, ihbarları değerlendirdi.
Öte istikametten Gaziemir Karabağlar kazasi istikameti Yeşillik Caddesi’nde sağanak yağıştan dolayı cadde sular altında kalırken, Bir takım otomobiller arızalandı. Dükkanı var olan vatandaşlar ise dükkanlarını su basması tehlikesine karşın teyakkuza geçti. yollar kenarına araçlarını park ederek, yağışın tesirini azaltmasını bekleyen vatandaşlara zabita ekipleri muavin olurken, başka istikametten Bir takım vatandaşlar dükkanların içerisindeki malzemeleri dışarı çıkararak savunma altına almak istedi. Aşırı yağıştan dolayı zabita ekipleri cadde de trafik akışını tek müddetliğine tek şeritten ayni ritimde devam ettirirken, yollar kenarında bekleme yapan araçların da gitmesiyle birlikte cadde trafik akışı normale döndü.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*