Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu milli güreşçileri kabul etti

Bakan Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları sürecinin çok mühim olduğunu belirterek, “Rio’daki 8 madalyanın 5’i güreştendi. Bu rastlantı değil, ortada tek çaba var. Sizler bu işi sevgiyle aşkla yapıyorsunuz. bendeniz umut ediyorum ki Tokyo’da hedeflerimize ulaşacağız, size inanıyoruz. Sizden isteğim bu inancı bu umudu kaybetmeyin. Sizin bu inancınız azminiz bizlere Tokyo’da lazım olacak. elbette bakanlık olarak Bir gün evvel de federasyon başkanımızla toplantı yaptık, bundan ardindan dahada çok elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi. 

“TOKYO SÜRECİNDE OMUZ OMUZA YÜRÜYECEĞİZ”

Milli güreşçilerle gurur duyduklarını belirten bakanimiz Kasapoğlu, “Sizin motivasyonunuzu, dirayetinizi düşürmenize destur vermeyin. Sahiden ülkemiz halkımız ağırbaşlı tek teveccüh gösteriyor. Bu manada bendeniz sporumuz amaciyla millet olarak mühim tek fırsat görüyorum. Sizin benzeri olmak istek eden binlerce gencimiz var. Biz de onlara bu imkanı sağlamak amaciyla çalışıyoruz çalışacağız. Cumhurbaşkanımızın desteği bizim amaciyla ilham kaynağı. Sizler gururumuzsunuz siz gençlerimizi yüreklendiriyorsunuz. Size toy sporcular yerine ülkemizin yarınları yerine size teşekkür ediyorum. Tokyo sürecine birlikte yürüyeceğiz omuz omuza yürüyeceğiz boşluk bırakmayacağız sıkacağız saflarımızı ve nihayetinde da hedefe ulaşacağız. Rabbim sırtınızı yere getirmesin yardımcınız olsun” ifadelerini kullandı. 

“GÜREŞ LOKOMOTİF BİR BRANŞ”

Dün federasyon başkanlarıyla mühim toplantı yaptıklarını belirten bakanimiz Kasapoğlu, “Avantajlar dezavantajlarla analiz. bütün çalışmalar ayni ritimde devam ediyor. zamani çok sıkı ve kuvvetli tek şekilde takip etmemiz lazım. Hakikatten güreş lokomotif tek branş olimpiyatta kazanılan madalyaların 5’i az değil. İnşallah bendeniz bu başarıları 2020 de çok iyi tek şekilde taçlandıracağınıza inanıyorum. Olimpiyatlarda bendeniz bunu başaracağımızı inanıyorum. Sizlerle alakalı hedeflerimiz hayallerimiz çok yüksek, kendinize dikkat edin” şeklinde konuştu. 

Öte istikametten ulusal güreşçiler Rıza Kayaalp ve Taha Akgül, Mamak Muhabere Elektronik Bilgi Sistemler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda silah altına alınacaklar ve Çin’de düzen edecek beynelmilel Askeri Sporlar Konseyi Askeri Olimpiyat Oyunları’na katılacaklar. 

Nesrin AYDIN YALDIZ/ANKARA,(DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*