Erol Bulut: Milli araya kadar namağlup devam etmek istiyoruz

Dün yapılan iznin derhal peşinden futbolcular bu erken Alanyaspor Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde, teknik patron Erol Bulut gözetiminde çalıştı. Antrenmana futbolcular ısınma hareketleriyle başladı. Yoğun yağış altında yapılan idmana bütün oyuncular eksiksiz katıldı. Antrenmanın 2. bölümünde futbolcular 5’e iki pas çalışması yaptı. nihayet kisimda ise takım Strateji çalıştı.

“NAMAĞLUP ayni ritimde devam EDİYORUZ”

idman döneminden evvel gazetecilere izahta bulunan teknik patron Erol Bulut, Gençlerbirliği maçının Yorucu geçtiğini söyledi. Bulut, “Bizden tek hafta evvel Trabzon’la oynadıkları mücadelede da iyi tek performans gösterdiler, beraberlik almışlardı. Zati dinamik, atletik tek takım. Hücum mananında tesirli futbolcuları var. doğal biz oradan her halükarda asgari tek puanla dönüp liderliğimizi savunmak istiyorduk, bunu da başardık. Ama bu demek değil ki biz üç nokta almak istemiyorduk. elbette üç nokta almak istiyorduk ama Ne yazık ki evvel yarıda istediğimiz oyunu alana koyamadık. belli tek süre zorlandık oyun kurmakta, çok sade top kayıpları, yanlislar yaptık. Nitekim evvel yarı da rakip 1-0 önde kapattı. İkinci yarıya belli tek süre dahada istekli, arzulu girdik. nihayetinde da Zati beraberliği sağladık. Hem de mücadelenin sonlarına doğru da yakaladığımız 2-3 pozisyon dahada var, mücadelesi da kazanabilirdik, olmadı. doğal tek nokta aldığımız amaciyla mutluyuz, çünkü namağlup olarak ayni ritimde devam ediyoruz” dedi.

“DEVAM ETMEK İSTİYORUZ”

Ligin çetin geçtiğini belirten Erol Bulut, “Sadece onuncu hafta mühim değil, Yalnızca 5 mücadele oynadığımızın farkına varmamız lazım. 29 hafta dahada var. elbette onuncu hafta önem taşıyor. hatri sayilir büyüklükte takımlar karşı karşıya geliyor. Hem de alacağınız her puan, üç nokta sizi belli tek süre dahada öne taşıyacaktır. Biz onuncu hafta doğal galibiyet üstüne tasarılarımızı kuracağız, galip gelmek istiyoruz. ulusal mücadele arasına civarindan en azından namağlup olarak ayni ritimde devam etmek istiyoruz. Ondan ardindan Zati ani çok vakit iznimiz var, eksikliklerimizi ulusal mücadele arasında tamamlayıp iyi tek şekilde ayni ritimde devam etmek istiyoruz” diye konuştu.

“ÖNEMLİ var olan YÜZDE 100 KONSANTRE OLABİLMEK”

tek gazetecinin Sivasspor maçına nasıl tek hazırlık yaptıklarını sorması üstüne Erol Bulut, şöyle dedi: “Biz bugüne civarindan hiçbir takıma hususi önlem almadık. Sahada istediğimiz futbolu sergiledikten ardindan tek sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Yalnızca futbolcularımız alana çıktığında yüzde 100 konsantre olsun, gerisi Zati spontane gelecek. Önemli var olan yüzde 100 konsantre olabilmek.”

“EFECAN’IN vaziyeti İYİ”

geçtiğimiz hafta Alanyaspor’daki 200’üncü maçına çıkan ve hafif sakatlığı bulunan Efecan’ın vaziyetini da değerlendiren Bulut, “Şu vakit antrenmanlara başladı. Ağrıları belli tek süre dahada azaldı. Antrenmanlara çıkıyor, onuncu hafta içinde Zati bugün, yarın antrenmanlarımız var, ona göre kararımızı vereceğiz” dedi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*