Nicki Minaj’ın Suudi Arabistan konseri sosyal medyada tartışılıyor

Rapçi ve model Nicki Minaj‘ın Suudi Arabistan‘da düzen edecek tek senlikte sahneye çıkacağının açıklama etmesi ardından, yasamsal medyada Minaj’ın açık kostümleri ve yakışıksız şarkı sözlerinin aşırı tutucu Suudi Arabistan’da nasıl karşılanacağına değin tartışmalar başladı.

Suudi Arabistan tek müddettir eğlence alanındaki kısıtlamaları azaltma ve zanaat sektörünü büyütme girişimlerinde bulunuyor. Minaj bu kapsamda 18 Temmuz’da Cidde hayat Festivali’nde sahneye çıkacak. Konserin açıklanmasının derhal peşinden Nicki Minaj Twitter’da da gündem başlıkları arasına girdi.

“PARALEL EVRENDE UYANDIĞIMI ZANNEDERDİM”

Muhafazakarlar, çarşaf dayatmasına itiraz eden Suudi kadınlar ve LGBT hakları savunucuları, konseri değişik açılardan eleştiriyor. tek Twitter kullanıcısı “Üç senelik tek bitkisel hayattan uyandıktan ardindan duyduğunuz evvel şeyin Nicki Minaj’ın Suudi Arabistan’da konser vereceği olduğunu düş edin” Diye konuştu ve ekledi: “Benim başıma gelse paralel tek evrende uyandığımı zannederdim.”

“MINAJ’IN SAHNESİ ALMASINI yersiz BULDULAR

tek başka kullanıcı ise “Suudi Arabistan’da bu kararı verenler Google’a Nicki Minaj yazmadı değil mi?” diye sordu. Bir takım kullanıcılar ise Mekke’ye yakın tek noktada Minaj’ın oyun alani/sahne almasının yersiz olacağını savundu. Twitter’da tek video paylaşan tek kadın, yöneticilerin Minaj’ı onay ederken Suudi kadınlara çarşafı mecburi kılmasını sorguladı: “Bütün şarkıları edepsiz olan, sözleri cinsel münasebet ve popo sallama üstüne var olan Nicki Minaj Kıçını sallayacak ve siz bana çarşaf giymemi söyleyeceksiniz. bunun benzeri saçmalık mı olur?”

EKONOMİNİN ÇEŞİTLENMESİ HEDEFLENİYOR

Minaj’dan evvel başka şarkıcılar da Suudi Arabistan’da konser vermeleri hasebiyle eleştirilmişti. Mariah Carey konserini iptal etmesine baz alinarak çağrılara kulak asmazken, rapçi Nelly de Yalnızca erkeklerin girebildiği tek konseri onay etmesi sebebinden eleştirilmişti. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, eğlence sektörü üzerindeki kısıtlamaları hafifleterek ülkenin ekonomisini çeşitlendirmeyi hedefliyor.

genel Eğlence İdaresi’nin başında bulunan Türki El el-Şeyh, ocakta ayında attığı tek tweette Suudi eğlence piyasasinin geleceğine değin vizyonunu şöyle açıklamıştı: “İnşallah tek sonraki süreçte eğlencenin odağında etkinlikler, sirk performansları, mobil eğlence parkları, toy kadınlarla erkekleri geliştirecek ve ulusal eğlence şirketlerini destekleyecek oyunlar ve programlar olacak.”

BBC

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*