İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: İstanbul’a iki yeni otogar yapacağız

milletçe TV’de katıldığı canlı yayında gündeme ait açıklamalarda bulunan İmamoğlu, Esenler Otogarı’nın sözleşmesinin bittiğini hatırlatarak, “Sağda solda duyuyoruz orayı vermeyiz falan. Orayı akla ve bilime peşkeş çekeceğim. Üretim ve istihdam merkezi haline getireceğim orayı. zabita oraya baskın yaptı, pislik içerisinde. Orada oluşan hatali merkezi Güngören’i etkiliyor, Esenler’i etkiliyor, Bayrampaşa’yı etkiliyor” ifadelerini kullandı.

İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle;

İstanbul‘un önceliği simgesel tek manada taksim mahallesi meydanı. Beşiktaş Alanı da dokunulması koşul olan tek yer. Buralar simgeler manada tek buluşma, aynı zamanda yasamsal uzlaşma amaciyla buluşma yeri.Büyük sehirlerin meydanlarını çok önemseyeceğiz.

Medyanın cemiyet tarafından sorgulanmasına neden olduk. Bu benim düsünceme göre ağırbaşlı tek gelişim. her biri sorgulayacak bunu.

SARAÇHANE’DEKİ BİNA SÜRPRİZİ

özellikle art yapı bölümünde Türkiye’nin en nitelikli en kuvvetli kütüphanesini yapacağız. Yurtiçi, yurtdışı insanların gelip arşiv karıştıracağı tek kütüphane olacak.

Sevgi dilini birinci sıra yakalayan kitle çocuklar. Çocuğun sevgisini kazanmadan hiçbir siyasi o toplumda başarılı olamaz.

Gençlerin şikayetini hergün dinliyorum. özellikle 31 Mart’tan sonra… Hayallerimi artık bu şehirde kuruyorum diyen binlerce gençle karşılaşıyorum. Bu benim çalışma şevkimi artırıyor.

tek araştırma gençlerin yüzde 65’in oy verdiğini açıklama etmiş tek araştırma şirketi. Sevgiyi yakalayınca oy oranları inanıyorum yüzde 80 olacak.

ÇORLU şimendifer KAZASI

Çorlu’daki kazada hayatını kaybeden Arda’nın kazadan evvel Beylikdüzü’ndeki hayat vadisini gördükten ardindan ‘Ekrem amca keşke İBB Başkanı olsa’ sözü üstüne İmamoğlu şunları söyledi;

İlginç tek şey oldu bunu annesi anlattı herhalde Mısra hanım. Bu söylemi kendisi Mısra hanım bana anlatmıştı. Bunu söylediğini o vakit bana söylemişti annesi.Talihsiz tek kaza. Hak, haklar hak diyoruz ya hak duygusunun adina gelmediği vakit neyi tartışsanız boş. Mahkeme heyeti çekilmiş duruşmadan.

Çok feryadını gördüm orada annenin. neden bu ülkede adalete var olan duyguyu tesis edemeyiz. Biz inançlı insanlarız ama bizim inancımız aynı zamanda maksimum adaleti sağlayan tek inanç. adina getirilmediği sürece vatandaşın güvenini sağlayamazsınız.

ESENLER OTOGAR PROJESİ

“İstanbul’un üretken insanları dünyanın hiçbir şehrinde yok. tek milyon 200 bin 0-4 ıslak arası bebek var. Bu civarindan geleceğe değin tek nüfusu var olan şehrin bilime, teknolojiye, eğitime yatırım yapmayacakta ne yapacak!

21.yy’da ekmeğini çıkaran tek kuşak yaratabiliriz. İstanbul’u dünyanın en seçkin beyinlerinin geldiği tek kent haline getirebiliriz.

Teknokent yapılıyor nerede İzmit’te… Bu kitleyi şehrin dışında tek yere getiremezsiniz. şehrin içinde tutacaksınız. Ümraniye benzeri Kartal-Pendik gibi…

Esenler iri tek alan. 27-28 senesi bulmuş tek geçmişi var. Yap-işlet-devret süresi görevi art almamızdan 2-3 vakit evvel doldu.

Kurtköy‘de Anadolu yakası garı, tek tanede Hadımköy kisminda tek otogar yapacağız. İstanbul içinde de mini otogarlarla desteklenecek.

“ON BİNLERCE GENCİMİZİN yasama HAZIRLANDIĞI BİR YER OLACAK”

Sağda solda duyuyoruz orayı vermeyiz falan… Orayı akla ve bilime peşkeş çekeceğim. Üretim ve istihdam merkezi haline getireceğim orayı.

zabita oraya baskın yaptı. Pislik içerisinde. Orada oluşan hatali merkezi Güngören’i etkiliyor, Esenler’i etkiliyor. Bayrampaşa’yı etkiliyor.

Metro ulaşımı var. Tramvay ulaşımına yakın. Başka tek müjde dahada verelim. İstanbul’a yapacağımız 15 hayat vadisinden birinin de merkezinde. On binlerce gencimizin eğitim aldığı yasama hazırlandığı tek yer olacak.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*