Çiftlik sahibini çırılçıplak soyup, dehşet yaşatan 2 çoban İstanbul’da yakalandı

Muğla‘da keçi besiciliği yapan Ramazan Bulut‘u (55) çırçıplak soyup, resimlerini çeken ve domuz bağı ile bağladıktan sonra, hayvan satışından kazandığı 80 bin lirasını gasbettikleri ileri sürülen iki kişi, jandarmanın kurduğu hususi ekip tarafından İstanbul Küçükçekmece‘de bindikleri metroda yakalandı.

Muğla’nın ortada kazasi Menteşe’nin kırsal İkizce Mahallesi’nde keçi besiciliği yapan tek bebek babası Ramazan Bulut, 26 Haziran’da Muğla İl güvenlik Müdürlüğü’ne gidip, dört vakit evvel işe aldığı iki çobanın kendisini çırçıplak soyup, domuz bağıyla bağladıktan ardindan darbettiğini, hanede bulunan 80 bin Lira parasını gasbettiklerini ileri sürdü, şikayetçi oldu.

Otomobilini de alan iki kişinin başına tüfek dayayıp kendisini de araca bindirerek Bodrum ilçesi, Güvercinlik Mahallesi’ne getirdiklerini, burada el ve ayaklarını çözdüklerini anlattı. Burada araçtan inen iki kişinin yaya olarak uzaklaştıklarını ileri sürdü. Şikayet üstüne harekete geçen polis, vaziyeti Güvercinlik zaptiye Karakol Komutanlığı’na bildirdi. Bulut olayla alakadar var olan jandarmaya gidip, ifade verdi. zabita ve zaptiye ekipleri şüphelilerin yakalanması amaciyla çalışma başlattı.

Ramazan Bulut

300 KAMERANIN GÖRÜNTÜSÜ tek TEK İNCELENDİ

Bulut’un ifadesinin yola çıkılarak Muğla İl zaptiye Komutanlığı’nda, şüphelilerin yakalanması amaciyla 8 kişilik hususi tek ekip kuruldu. Ekipler tarafından Menteşe’den Bodrum istikametine civarindan var olan bölgedeki takriben 300 mobese ve güvenlik kamerası görüntüleri tek tek izlendi. surat tanıma sistemi ile şüphelilerin Z.G. (21). ile İ.Y., (20) olduğu tespit edildi. Elleri bağlı tek şekilde ön koltukta oturan Bulut’un yaşadığı korku dolu anlar ise surat tanıma sisteminde görüntülendi. Bunun üstüne soruşturmayı derinleştiren jandarma, otogarlarda da analiz yaptı. Şüphelilerin Bodrum’a geldikleri, aynı vakit saat 20.30’da Turgutreis Terminali’nden otobüse binerek İstanbul’a gittikleri tespit edildi.

ÖZEL EKİP YAKALADI

Özel ekip, çalışmalarını İstanbul’a kaydırdı. bu erken saat 02.00 sıralarında şüphelilerin Küçükçekmece’de tek metroda olduğu belirlendi. Metro istasyonunda önlem alan jandarma, harekât düzenleyip, iki şüpheliyi üstlerinde sahte kimliklerle yakaladı. Gözaltına alınan iki şüpheli, götürüldükleri Büyükçekmece İlçe zaptiye Komutanlığı’ndaki işlemlerinin ardından, İstanbul’da adliyeye derhal sevk edildi. Şüphelilerin Bulut’tan gasp ettikleri paranın tek bölümü ile borçlarını ödedikleri, tek bölümü ile de gece kulüplerinde eğlendikleri öğrenildi.

Kaynak: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*