Uyuşturucu Kullanma Suçundan Aldığı Cezası Ertelenen Gizem Karaca, Mutluluk Pozu Verdi

İstinaf Mahkemesi, mahalli mahkemenin kararını kaldırarak oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve şarkıcı harp Eren’in de aralarında bulunduğu 13 maznun ile alakalı “uyuşturucu madde kullanma” suçundan 10’ar ay mapus cezası verdi. Daire, sanıkların mapus cezalarını 5 sene süreyle erteledi.

CEZASI ERTELENİNCE mutluluk dolu olmak POZU VERDİ

mapus cezası 5 sene ertelenen iyi oyuncu Gizem Karaca, yasamsal medya hesabı Instagram’dan karar sonrası evvel paylaşımını yaptı. erken yaptığı paylaşımda semanı paylaşarak dua emojisi koyan oyuncu, kararın derhal peşinden da Sanki mutluluk dolu olmak pozu vererek kendisinin resmini paylaştı.

NE OLMUŞTU?

İstanbul 18. Ağır karar Mahkemesi, 16 Mayıs 2018’de verdiği kararla, oyuncular Çağatay Ulusoy, Gizem Karaca ve Hüseyin Orçun Benli ile şarkıcı harp Eren’e (Yüksel Venedik) savcının istek ettiği, “uyuşturucu madde kullanmak” suçundan değil, “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan mapus cezaları vermişti.

Oyuncular Ulusoy, Karaca ve Benli ile menajer Boronkay’a dört sene ikişer ay mapus cezası öngören heyet, şarkıcı Eren’e ise uyuşturucu maddenin kokain olması gerekçesiyle artırım uygulayarak aynı suçtan 6 sene üç ay mapus cezası verilmesini kararlaştırmıştı.

başka 29 sanığın “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan dört sene iki ay ile 18 sene 9 ay arasında değişen oranlarda mapus cezasına çarptırılmasına hükmeden heyet, başka suçtan tutukluların da aralarında bulunduğu dört sanığın tutuklanmasını, üç maznun ile alakalı ise yakalama buyruğu düzenlenmesini kararlaştırmıştı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*