Türk güreşçileri dünya zirvesinde

Dünya Güreş Birliği (UWW) tarafından açıklanan hayat sıralamasında dört Türk güreşçi klasmanında dorukta yer aldı.

Türkiye Güreş Federasyonundan yapılan açıklamada, UWW hayat Klasmanı’nda grekoromende 5, serbestte 4, kadınlarda ise üç olmak üzere toplaminda 12 ulusal güreşçinin evvel dört sırada bulunduğu ifade edildi.

Serbest stilde Süleyman Atlı ve Fatih Erdin, grekoromende Emrah Kuş, kadınlarda ise Yasemin Adar’ın kendisinin kilolarında hayat sıralamasında birinci sırada bulunduğu aktarıldı.

Bilindiği benzeri UWW hayat Şampiyonasında ve Olimpiyatlarda seribaşı uygulamasına geçti 2016 Rio Olimpiyatları’nda, 2017 Paris ve 2018 Budapeşte hayat Şampiyonalarında da uygulandı.

UWW hayat Klasmanı’nda evvel 4’te bulunan güreşçilerin hayat şampiyonaları ve olimpiyatlarda seribaşı olduğu hatırlatılan açıklamada, Türk güreşçilerin sıralamasının önemine vurgu yapıldı.

UWW hayat Klasmanı’nda evvel 4’te bulunan Türk güreşçiler şöyle:

Serbest stil: 57 kilo Süleyman Atlı birinci, 86 kilo Fatih Erdin birinci, 65 kilo Selahattin Kılıçsallayan üçüncü, 125 kilo Taha Akgül dördüncü.

Grekoromen stil: 82 kilo Emrah Kuş birinci, 87 kilo Metehan Başar ikinci, 55 kilo Ekrem Öztürk üçüncü, 97 kilo Fatih Başköy, 60 kilo Kerem Kamal dördüncü.

Kadınlar: 76 kilo Yasemin Adar birinci, 72 kilo Buse Tosun ikinci, 59 kilo Elif kırağı Yeşilırmak ikinci.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*