Kullanışlı Kartonpiyer Modelleri

Alçı ve iplik karışımından meydana gelen kartonpiyer modelleri genellikle kişilerin bireysel özelliklerini yansıtmaktadır. Bu sayede bireyler uygulama yaptırmış oldukları mekânlarda kendilerinden bir şeyler bularak oldukça mutlu şekilde vakit geçirebilmektedir. Poliüretan söve fiyatları gibi uygulamalar ile de kendini gösteren dekorasyon uygulamalarında poliüretan kartonpiyerler de giderek popüler hale gelmektedir. Geçmiş zamanlarda kartonpiyer uygulamaları için bireylerin alternatifleri bulunmamaktaydı. Sadece alçıdan üretilen materyaller ise bazı kullanıcıların fiyat nedeni ile zorlanmasına neden olmaktaydı. Fakat günümüzde kullanışlı kartonpiyer modelleri bu soruna da çare olmuş durumdadır.

Kartonpiyer modellerinin kullanışı olup olmaması kişiye göre değişim göstermektedir. Monte işlemlerini kendileri yapmak isteyen bireyler kullanışlı ve iyi bir sonuç için alçılı olan malzemelerden uzak durmalıdır. Çünkü alçının montesi profesyonel eller tarafından yapıldığında istenen sonucu vermektedir. Bireyler kendin yap aktiviteleri için poliüretan kartonpiyer modellerini de plastik olanları da tercih edebilmektedir. İki tür için monte işlemlerinde soğuk silikon gerekmektedir. Böylece bireyler herhangi bir harç hazırlamak zorunda kalmadan montelerini tamamlayabilmektedir.

Kartonpiyer Uygulaması Hakkında Detaylar

Poliüretan kartonpiyer modellerinde uygulanma türleri birbirleri ile aynı şekilde ilerlememektedir. Uygulamaların farklı olması, malzemelerin materyallerine göre değişim göstermektedir. Bunun yanı sıra kemer ya da göbek kartonpiyerlerinde de dikkat edilmesi gereken ayrıcalıklı huşular bulunmaktadır. Öncelikle alçı kartonpiyer uygulamalarında iyi bir ustadan yardım alındığından emin olunmalıdır. Böylelikle malzemeye zarar verilmeden ve doğru bir şekilde monte işlemleri tamamlanabilmektedir.

Son yılların en popüler uygulamalarından biri olan kendin yap ile kartonpiyer montesi için ise dikkat edilmesi gereken detaylar farklıdır. Öncelikle bahsedildiği üzere bu uygulamalar için alçı kartonpiyerler tercih edilmemelidir. Sonrasında ise özellikle tavan çerçevesi için kartonpiyerin uygulanmak istenen bölümünün planı çıkarılmalıdır. Çıkarılan plan doğrulusunda tavan ölçümleri yapılıp gerekli olan işaretlemeler bırakılmalıdır. Yapıştırma işlemi en son aşamadır. Bu aşama öncesinde bireylerin tavanlarını kuru bir fırça ile hafifçe temizlemeleri de önerilmektedir. Yapıştırma için gerekli olan yapıştırıcı tavana değil kartonpiyerlerin arkalarına sıkılmalıdır. Bu sayede işlemler pratik bir şekilde tamamlanmaktadır. Taşan yapıştırıcılar olursa yine kuru bir fırça ile temizlenmelidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*