Hem Çalışan Hem İş adamı Erhan Gündal

Mütevazi kişiliği ve çalışkanlığı ile 3.nesil iş adamlarının arasından sıyrılan Gündal aslen Karadenizlidir. Lise ve üniversite öğrenimi başarılar ve dereceler ile doludur. Liseyi İstanbul Erkek Lisesinde, üniversite eğitimini ise Amerika Birleşik Devletleri’nde almıştır. Bir süre işleri nedeni ile Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşamıştır. Ülkesine bağlılığı ve istihdam için yarattığı fırsatlar ile takdir toplayan Gündal yurtdışında özellikle Afrika kıtasında rol model olarak görülmektedir. O kadar büyük başarılara ve yerel halka kazanç sağlamıştır ki Mali fahri Konsolsu unvanını almıştır.

İş zekası, eğitimi, çalışkanlığı ve çalışanlarına verdiği önemle başarıdan başarıya koşmaktadır. Yardımsever ve mütevazi kişiliğinin yanında iş disiplini ise son derece serttir. Çalışanlara tüm imkanları sağlaması karşılığında tüm çalışanlarını yüksek bir iş disiplini ile çalışmalarını ister ve kontrol eder. Başarısının arkasındaki en önemli faktörler azmi, inatçılığı ve iş takibini birebir kendisi yapmasıdır. Hem Türkiye’deki hem de yurtdışındaki işlerinin birebir başında olan Gündal’ın zamanı verimli kullanma yetisi takdire şayandır. İşlerini aksattığı, ertelediği asla görülmez. Zamanı çok iyi kullandığı için hem çalışanlarının hem de yanındaki kişilerin bu şekilde davranmasını ister.

Çalışanlarından beklediği iş disiplininin belki de pek çok katını kendisine de uygulamaktadır. Son derece disiplinlidir. Yurtdışında özellikle işlerini sürdürdüğü Afrika kıtasında çok büyük bir potansiyel olduğunu her fırsatta göstermektedir. Hem kültürel yapısı hem yerel halkın çalışmaya ihtiyacı hem de doğal kaynaklarının bazı bölgelerdeki fazlalığı ile Erhan Gündal’ın dikkatini çekmesi çok olağandır. Potansiyeli doğru yatırımlar ile kazanca dönüştüren Gündal Afrika kıtasının ekonomisinde ikon olarak görülmektedir. Gündal’ın diğer bir takdir edilen özelliği çevreye olan hassasiyetidir. Fizibilite çalışmalarında bile çevreye hassasiyeti ile bilinen Gündal hiçbir projesinde şimdiye kadar çevreye zarar vermemiş ve verilmesine de mani olmuştur. Hatta çevre bilinci ile pek çok bilinmeyen projesi olduğunu ve uyguladığını yakın çevrelerinden duymak mümkündür. Çok yönlü kişiliği ve ticari zekâsındaki kıvraklığı ile Erhan Gündal incelenmesi gereken bir ekonomik lider, güçlü bir iş adamıdır. Her şeyden önce Gündal’ın zamanı nasıl kullandığı kitaplaştırılmalıdır. Kar kısmını çalışanları ile paylaşma prensibinde olan Gündal çalışanlarını ödüllendirmekte ve her fırsatta değerlerini hissettirmektedir. Gündal’ın bu başarısında insan psikolojisini de çok iyi seviyede analiz etmesi önemli bir rol oynamaktadır. Her yönüyle aktif olmak zorunda olan, devamlı seyahat eden, pek çok kişiye iş imanı sunan, yatırımları ve bunların maddi yönleri ile ilgilenen, zaman zaman şirketlerinde işe alımlara bile kendisi katılan, proje ekipleri ile kendisi de tüm safhalardaki çalışmalar katılan bu lider, hayranı olduğu Galatasaray’ın maçlarını canlı izlemek için vakit ayarlamasını yapmaktadır. İnşaat ve benzeri sektörlerinin yanı sıra Gündal sağlık alanında kliniği ile başarı göstermektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*