Kartal’da Çöken Binanın Enkazında, Hemşirelik Öğrencisi Şevval Yılmaz’ın Cansız Bedenine Ulaşıldı

sağlık Bakanı Fahrettin Koca,İstanbul Kartal’da çöken 8 katlı binada hayatını kaybedenlerin sayısının 15’e çıktığını açıkladı. Yapılan aramalarda hemşirelik öğrencisi Şevval Yılmaz (23)’ın da cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi.

“AZRA HAVVA YOĞUN BAKIMDA”

sağlık Bakanı Koca, İki vakit evvel yaşanan elim olay hepimizi derinden üzdü. Hayatını kaybeden 15 vatandaşımız oldu. 14 vatandaşın tedavileri ayni ritimde devam etmekte. Vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza da aciliyetli şifalar diliyorum. 14 Yaralı vatandaşımız ile alakalı tek yurttaş taburcu edildi. 13’ünün tedavileri ayni ritimde devam etmekte. 13 hastanın 7’si yoğun bakımda, 6’sı servislerde takip ediliyor. Azra Havva’nın Rehabilitasyonu yoğun bakımda ayni ritimde devam ediyor, vaziyeti ortada ve perişan arasında” dedi.

“UMUDUMUZ VATANDAŞLARIMIZIN SAĞ SALİM KURTARILABİLİR OLMASI”

Hastanede tedavileri süre gelen hastaların sağlık vaziyeti ile alakalı İzah yapan Koca, Bu süreçte iki vakit önce, 15.59 sularında olayın olduğu andan üç dakika civarindan ardindan 16.02’de ambulanslar olay yerinde oldu. hemide 112 sağlık servisimiz ayni vakitte da AFAD ekibi, hastanedeki doktorlarımız ve sağlık çalışanımız yoğun çaba içinde oldular. hali hazırda göçük çalışmaları ayni ritimde devam etmekte. Umudumuz, vatandaşlarımızın sağ salim kurtarılabilir olması. Milletimizin başı sağ olsun, Allah tek dahada bu tür acılar yaşatmasın diyorum” ifadelerini kullandı.

HEMŞİRELİK ÖĞRENCİSİ ŞEVVAL’İN CANSIZ BEDENİ ENKAZDAN ÇIKARILDI

Çöken 8 katlı binanın enkazında yapılan aramalarda hemşirelik öğrencisi Şevval Yılmaz (23)’ın da cansız bedenine ulaşıldığı öğrenildi. Google Maps’deki 2014’te çekilmiş yol görüntülerinde, Yeşilyurt Apartmanı’nın 3’üncü katındaki pencerede görünen minik kızın, şimdi hemşirelik okuyan Şevval Yılmaz olduğu belirtiliyordu.

Kaynak: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*