İş Bankası’ndan 6.8 milyar TL kâr

İş Bankası, sektördeki kuvvetli konumu, yaygın şube ağı ve dijital kanalları ile mevduat sahiplerinin öncelikli tercihi olmaya ayni ritimde devam ederek, 2018 sene sonu itibarıyla toplaminda mevduat büyüklüğü açısından hususi bankalar arasında evvel sırada yer aldı.

Bankanın mevduat hacmi 2017 sene sonuna göre yüzde 20,4 çogalarak 2018 sene nihayetinde 245,3 milyar Lira düzeyinde gerçekleşti. İş Bankası, fonlama maliyetini gözeterek, kaynaklarını çeşitlendirmek emeliyle vatan içi ve vatan dışı piyasalarda mevduat dışı fonlama olanaklarından da faydalanmaya ayni ritimde devam etti.

Sendikasyon kredilerinde uzunca tek geçmişi ve mühim tek deneyimi bulunan tek kuruluş var olan İş Bankası, 2018 seneninde mevzubahis kredilerini başarılı tek şekilde yenileyerek, bu kapsamda takriben 2,5 milyar AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ doları meblağında kazanç saglama sağladı.

2018 seneninde İş Bankası, dijital dönüşümü iş süreçlerine dahil ederek verimliliğini artırmaya odaklandı. başka taraftan, fiziki ve dijital kanallarını birbirini bitirecek şekilde konumlandırırken, müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıran, kişiselleşmiş mahsul ve hizmetler çikarmaya ayni ritimde devam etti.

Bankacılık hizmetlerini müşterilerin ayağına götüren Türkiye’nin evvel mobil bankacılık uygulaması “İşCep”i kullanan alıcı sayısı ise 2018 senesi nihayetinde 6,7 milyona ulaştı.

2018 seneninde 6,8 milyar Lira net kar elde eden İş Bankası’nın 2018 sene sonu itibarıyla öz kaynak büyüklüğü, 2017 sene sonuna göre yüzde 15,7 çogalarak 49,7 milyar TL’ye ulaştı. Bankanın kapital yeterlilik oranı 2018 sene sonu itibarıyla, yasal limitin üzerinde, yüzde 16,5 düzeyinde gerçekleşti.

BALİ: EN BÜYÜK KATKIYI SAĞLAYAN ÖZEL BANKAYIZ

Açıklamada görüşlerine yer verilen ülkemiz İş Bankası genel Müdürü Adnan Bali, ulusal ekonomiye var olan güvenin güçlendirilmesinin her vakitkinden dahada da önem kazandığı 2018 yılında, reel sektöre ve ev halkına destek olmayı sürdürdüklerini belirterek, “260,3 milyar TL’si nakdi, 91,3 milyar TL’si gayrinakdi olmak üzere, 2018 sene sonu itibarıyla krediler yoluyla ekonomiye sağladığı toplaminda kazanç saglama desteği 351,6 milyar TL’ye ulaşan bankamız, memleket ekonomisine en hatri sayilir büyüklükte katkıyı sağlayan hususi banka olmaya ayni ritimde devam etmiştir.” ifadelerini kullandı.

Bali, “Türkiye’nin en hatri sayilir büyüklükte hususi sektör bankası olarak arkada var olan 94 senede olduğu benzeri bundan ardindan da müşterilerimiz, hissedarlarımız ve çalışanlarımızın yanında olarak, memleket ekonomisi amaciyla katma kıymet yaratmayı sürdüreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

AA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*