Boğaz Turu Yapmak İsteyen Kişi Tekneden Düşerek Hayatını Kaybetti

İstanbul Boğazı’nda tur teknesinden düşen kişi hayatını kaybetti. olay saat 12.00 sıralarında yaşandı. Eminönü’nden devinim eden tek tur teknesi, Ortaköy açıklarına geldiğinde teknedeki yolculardan biri Daha bilinmeyen nedenle denize düştü.

Çoğu ecnebi gezgin var olan ve olaya şahit var olan yolcular hatri sayilir büyüklükte panik yaşadı. Olayı havadis alıp kısa müddette bölgeye ulaşan Deniz Arama ve Kurtarma Birliği ekipleri su üstündeki kişiyi bota çıkardı. Deniz Arama ve Kurtarma Birliği Başkanı Umur Zamanoğlu denizden çıkarılan kişiye evvel müdahalede bulundu. kişi dahada ardindan kıyı Güvenlik ekipleri teknesine alınarak kıyıya çıkarıldı.

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

havadis verilmesi üstüne gelen sağlık ekipleri ambulansa aldıkları kişiyi ambulansla yakındaki hususi tek hastaneye kaldırdı. Ortaköy iskelesine çekilen tur teknesindeki ecnebi gezgin yolcular burada indirildi. Turistlerin olayın şokunu atlatamadığı görüldü. Denize düşen kişinin Türk olduğu hastanede yapılan bütün müdahaleye karşın hayatını kaybettiği öğrenildi. zabita olay sonrası tahkikat başlattı.

Kaynak: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*