Tek şarjla tam 458 km gidebiliyor!

Japon marka, en nihayet teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı, dünyanın en hatri sayilir büyüklükte elektronik fuarı CES’te 0 elektrikli modeli LEAF’in tertemiz çesidi sahneledi. 458 km’lik sürüş menziline sahip otomobil, grafik tabanlı İnsan-Makine ara yüzü sayesinde, sürücüler, otomobiller ve topluluklar arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor. Ayrı olarak Nissan’ın gelecekteki araç vizyonu “Görünmeyeni Gör” mottosuyla geliştirdiği tertemiz otonom sistemi de fuardaydı…

Piyasaya sürüldüğü 2010 yılından bu yana hayat çapında 380 bin adetlik satış performansıyla dünyanın en çok satan elektrikli otomobili unvanını alan Nissan, tertemiz Leaf E-Plus ile müşterilerine güç ve menzil açısından dahada çok seçenek sunuyor. Müşterilere kendisinin ihtiyaçlarına ahenk gösteren güç aktarma mekanizması alternatifleri sunan ödüllü Nissan Leaf, 2010 yılından bu güne civarindan Daha biz tanışmamış olsak da E-Plus ile artık her vakitkinden dahada kullanışlı ve cazip…

1547278336_leaf5

Nissan Leaf E-Plus’tan 458 km’lik sürüş menzili

Nissan Leaf E-Plus, markanın Intelligent Mobility’i “Akıllı Güç, Akıllı Sürüş ve Akıllı Entegrasyon” alanında kaydedilen ilerlemeyle temsil ediyor. Nissan Leaf, 322 km’ye varan sürüş menzili, derhal hemen Suskun çalışan motoru, yumuşak ve duygulu gaz pedalıyla Bir hayli müşterinin ihtiyacını karşılarken, Leaf E-Plus @’ın üzerinde tek artış ile 458 km’lik tek sürüş menzili sunuyor.

Yenilenmiş arayüz, 8 inç’lik ekran ve basit güncelleme imkanı

Leaf, grafik tabanlı İnsan-Makine Arayüzü sayesinde, sürücüler, otomobiller ve topluluklar arasında bağlantı kurulmasını sağlıyor. araç sahibine Nissan Connect akıllı telefon aplikasyonunu kullanarak aracın şarj vaziyetini takip etme, şarj işlemini ahenk gösteren enerji tarifelerinden yararlanabilecek şekilde planlama, en yakın şarj istasyonunu arama ve araca binmeden evvel ısıtma veyahut soğutma benzeri işlemleri yapabilme olanağı veriyor.

1547278338_leaf1

Ayrıca 8 inç’lik ekranı ve güncellenmiş navigasyon sistemiyle müşterilerine ekranda dokunma, ilerleme ve kaydırma da dâhil olmak üzere, akıllı telefondakine eş işlemler yapabilme imkanı sunuyor. Aplikasyon, harita ve yazılım güncellemeleri de manüel olarak USB kullanmak veyahut tek Nissan bayisine gitmek yerine, Yalnızca tek butona dokunarak kablosuz ağ üzerinden kolayca yapılabiliyor.

Aracın navigasyon sistemini ahenk gösteren tek akıllı telefon ile senkronize eden meselesiz sürüş ve yürüyüş güzergâhlarını tespit eden Kapıdan-Kapıya Navigasyon da tertemiz versiyonda yer alıyor.

1547278335_leaf3

“Görünmeyeni Gör” sistemi de CES’te idi…

Nissan, hakikat ve sanal dünyaları tek araya getirerek, nihayet irtibatlı araç deneyimi yaratarak, sürücülerin görünmezliği görmelerine muavin var olan gelecekteki araç vizyonunu CES’te açıkladı.

1547278334_leaf2

Nissan Intelligent Mobility vizyonuyla geliştirilen, Nissan’ın I2V olarak adlandırdığı yazılım teknolojisi ‘görünmeyeni gör’, bulutta depolanan verilerle aracın dahil ve dış sensörlerden gelen verileri birleştirerek araç kullanicilarini destekliyor. Bu sistem Yalnızca aracın yakın etrafını izlemesini sağlamakla kalmayıp, tek binanın arkasında veyahut köşede ne olduğunu da gösteriyor ve sürücülere ne olacağını evvelce olasılık etme imkanı sağlıyor. Sanal dünyaya dokunarak, servis ve iletişim amaciyla sonsuz olanaklar sunuyor. I2V, sürüşü dahada rahat, konforlu ve heyecanlı vaziyete getirirken sürücülere beşeri tek şekilde kılavuzluk yapıyor.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*