Air France Türkiye’ye geri dönüyor

Air France; çalışanları, müşterileri ve sendikalarla yaptığı müzakereler neticesinde Joon markasının geleceği ve çalışanlarla birlikte uçakların Air France’a entegrasyonu amaciyla tek proje başlatma kararı aldığını duyurdu.

2018 seneninde İstanbul’un da dahil olduğu Bir hayli şehirden Joon markası ile uçuşlara başlayan şirket tertemiz markanın müşteriler, çalışanlar, sektör ve yatırımcılar gözünde doğru anlaşılmasının güç olduğunu belirterek havacılık sektöründeki Bir hayli markanın bulunmasının karışıklık yarattığını vurguladı.

Operasyonların müsterek tek tayyare filosu tarafından yönetileceği açıklanırken, Air France siparişi verilen Airbus A350 serisi uçaklarla kendisinin filosunun dahada ahenk gösteren ücret tek kabin konfigürasyonuyla meselesiz şekilde sürdürüleceğinin altını çizdi.

Şirketten yapılan medya açıklamasında “Şu anne civarindan biletleri satılan veyahut satılmakta var olan İstanbul dahil bütün Joon uçuşları, proje tamamlanana civarindan Joon tarafından gerçekleştirilecek derhal peşinden Air France tarafından devralınarak ayni ritimde devam ettirilecektir.” denildi.

2017 senesi gelirlerine göre Air France – KLM grubu 29.06 milyar dolarla dünyanın en hatri sayilir büyüklükte 5. havayolu şirketi konumunda

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*