Kaçırma, Tecavüz, İşkence! İğrenç Olayın Davasında Suçunu İtiraf Eden Olmadı

Gaziantep’te kaçırdıkları kişiye kadın dahil çamaşırı giydirip, cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla yargılanan dört sanık, 23 sene 7’şer ay mapus cezasına çarptırıldı.

İĞRENÇ OLAYIN DAVASI GÖRÜLDÜ, SUÇUNU İTİRAF EDEN OLMADI

Gaziantep 11. Ağır karar Mahkemesindeki karar duruşmasına yakalanmis sanıklar Ebubekir Say, eşi Esra Say ile arkadaşları Ömer Dev ve Ömer Kılıç ile avukatları katıldı.

maznun Esra Say, evvelki beyanlarını tekrar ettiğini belirterek, “Ben mağduru Hatay’dan bana attığı mesajları silmesi amaciyla çağırdım. Çocuklarımın bakımı amaciyla tahliyemi istek ederim.” dedi.

maznun Ebubekir Say, başka sanıkların kendisini kandırdığını belirterek, mağdura tek şey uygulamak istemediğini savundu.

maznun Ömer Dev ise 10 sene cezaevinde kaldığını, çıktıktan ardindan hatali işlemeyeceğini, dövüş edenlerin yanından dahi geçmediğini öne sürdü.

maznun Ömer Kılıç da suçsuz olduğunu belirterek, salıverilme isteginde bulundu.

SAVCI “DERS saglamak İÇİN tasarı YAPTIKLARINI” HATIRLATTI

Duruşma savcısı, esasa ait mütalaasında, maznun Esra Say’ın, mağdurun kendisine ileti attığını, eşi ve sevgilisi Ömer Kılıç’a söylediğini, sanıkların aralarında mağdura ders saglamak yerine tasarı yaptıklarını ve Esra Say’ın telefonundan sanığı Gaziantep’e çağırdıklarını ve maznun Esra Say’ın mağdurla buluştuktan ardindan başka sanıkların da otomobille gelerek, hep birlikte tepelik alana gittiklerini hatırlattı.

dahada ardindan sanıkların mağduru soyarak kadın dahil çamaşırı giydirdiklerini ve cinsel saldırıda bulunduklarını, bu sırada da görüntüye aldıklarını belirten cumhuriyet savcısı, sanıkların cezalandırılmasını istek etti.

MAHKEME verdigi karari VERDİ

Mahkeme heyeti, sanıklara “cinsel saldırı” ve “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 23 sene 7’şer ay mapus cezası vererek, tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

Heyet, Ayrı olarak sanıklara, çekilen görüntülerin mağdurun arkadaşına gönderilmesine baz alinarak eyleme ait ise “hakaret” suçundan 2’şer bin Lira kazanç cezası verdi.

ortada Şehitkamil ilçesinde, 22 Aralık 2017’de tek kişiye tecavüz ettikleri, işkence yaptıkları ve kadın dahil çamaşırları giydirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 1’i kadın dört kuşkulu tutuklanmıştı.

Kaynak: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*