Andy Murray için Avustralya Açık son turnuva olabilir

Melbourne şehrinde 14-27 ocakta tarihlerinde düzen edecek Avustralya Açık amaciyla hazırlıklarını sürdüren ve evvel maçını tek erkelerdeki 22 numaralı seri başı İspanyol Roberto Bautista Agut ile oynamaya hazırlanan Andy Murray, sakatlığıyla alakalı medya toplantısı düzenledi.

Avustralya Tenis Merkezi’ndeki toplantıda kalçasındaki sakatlık sebebinden üzüntü çektiğini belirten ve tenis oynamakta zorlandığını aktaran Murray, yaşadığı zamani anlatırken göz yaşlarına hakim olamadı.

Grand slam turnuvalarında 3, olimpiyatlarda ise iki sefer şampiyonluğa ulaşan Daha önceki hayat tek numarası Murray, Avustralya Açık’ın katıldığı nihayet turnuva olabileceğini vurgulayarak, “Kendimi iyi hissetmiyorum. uzunca vakittir ugras ediyorum. takriben 20 aydır çok üzüntü çekiyorum. Kalçamın iyileşmesini sağlamak amaciyla elimden gelen her şeyi yaptım ama işe yaramadı. Wimbledon, tenisi bırakmak istediğim yerdi ama bunu yapabileceğimden emin değilim. Avustralya Açık’ın nihayet turnuvam olabileceğini düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Avustralya Açık’ın düzenleneceği Melbourne Park’ta Bir gün evvel tek erkeklerdeki tek numaralı seri başı Sırp Novak Djokovic ile idman mücadelesi oynayan ve evvel seti 6-1 kaybettikten sonra, 2. sette 4-1 gerideyken oyunu bırakan Murray, 2017 seneninde yaşadığı sakatlığın derhal peşinden ocakta 2018’de operasyon olmuştu.

Sakatlığı sonrası tek erkeklerde 230. sıraya gerileyen Murray, Avustralya Açık’ta İspanyol Roberto Bautista Agut ile 14 Ocak’ta evvel maçını oynayacak.

AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*