Yılanlara Karşı Korunma Taktiği Veren Taylandlı İtfaiyeci 5 Metrelik Pitonun Gazabına Uğradı

Tayland’da yılanlara karşı mümkün vaziyetlerde neler yapılması gerektiğini, yılanlara nasıl karşı koyulabileceğini laf eden tek itfaiyeci korku dolu anlar yaşadı. Taylandlı 40 yaşında olan Khun Apichet isimli itfaiyeci, Çevrenindeki yılandan kurtulma yolunu gösterirken 5 metrelik piton yılanının adamın vücudunu sarması neticesi hareketsiz kaldı. Piton yılanı umulandan çok güç uygulayınca erkek dahada gerçekçi tek şekilde karşı koydu. Çocukların gözü önünde gerçekleşen yılan saldırısı kameraya yansıdı.

YILANLARA KARŞI müdafaa DERSİ saglamak İÇİN ÖĞRENCİLERİN KARŞISINA GEÇTİ

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta yılan saldırısına karşı nasıl müdafaa yapılabileceğini gösteren tek itfaiyeci Sanki ecel terleri döktü. 40 yaşında olan Khun Apichet isimli erkek alanda bulunan okulda tek yılanın vücudun çevrenine dolanması vaziyetinde yapılması gerekenleri göstererek ders saglamak amaciyla öğrencilerin karşısına geçti.

5 METRE UZUNLUĞUNDAKİ PİTON AV POZİSYONUNA GEÇTİ

5 metre uzunluğundaki devasa piton yılanını çevrenine saran itfaiyeci, yılanla başa çıkma yollarını göstermek istiyorken beklemediği vaziyetle karşılaştı. Ölümcül yılan, içgüdüleri devreye girince av pozisyonuna geçti ve Apichet’e baskı uygulamaya başladı.

YAŞADIĞI güç ANI BELLİ ETMEMEYE ÇALIŞTI

doğal içgüdüleriyle davranan yılan adamı sıkarken, başka kişi ise öğrencilere eğitimini vermeye ayni ritimde devam etti. Bu sırada kendini savunmaya çalışan adam, yaşadığı güç anı belli etmeden elini boynuna getirdi ve yılanın boğazından sıkmasına engel olmaya çalıştı. Bu da eğitimin tek parçasıydı. Yılanın başını da başka eliyle bulundurarak ısırmadığına emin olacak şekilde kendini savunmaya aldı.

YILAN BOĞAZINI SIKTIĞI SIRADA MÜDAHALEDE BULUNDU

güç anlar yaşayan erkek yılanla ugras ederken eğitimci “yılan onu ısırmaya çalışıyor, çünkü bu yılanı iyi hissettiriyor” şeklinde İzah yaptı. Yılanın insanı aş istediğinde derhal ısırabileceğini söyleyen eğitimci, yılanın evcilleştirilmiş olduğunu belirterek yaşanan o anki vaziyeti normal olarak karşıladı. Yılanın adamın boğazını sıktığı tek sırada ise eğitimci müdahalede bulunarak yılanın kaslarının belli tek süre gevşemesini sağladı.

GÖSTERİLER İÇİN DENETİM ALTINDA TUTULUP EĞİTİLDİ

Eğitimci, bu piton yılanının normalden dahada yaşlı, ama arkadaş olduğunu açıkladı. Verilen bilgilere göre eğitimde kullanılan yılanın ani çok sene evvel tek hanede yakalandığı ve denetim altında tutulup eğitildikten ardindan bu stil gösterilerde kullanıldığı ifade edildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*