Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy: ‘Hainlere yaşama hakkı vermeyeceğiz’

Geçtiğimiz günlerde pkk terör örgütü PKK tarafından yapılan hain saldırıda dört askerin şehit olması sonrası Adıyaman’a gelen İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ile zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, askerlere ve polislere başsağlığında bulunarak bayramlarını kutladı. sema yoluyla Adıyaman’a gelen İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ile zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, evvel olarak Adıyaman İl zaptiye Komutanlığına geçti. Burada Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, İl güvenlik Müdürü yazi Alper ve İl zaptiye Komutanı Albay Ercan Atasoy tarafından karşılanan İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ile zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, komutanlıkta bulunan askerlerle bayramlaştı. Askerlerle tek tek bayramlaşan İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ile zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindeki kent protokolü komutanlık makamına geçerek Adıyaman ile alakalı veriler aldı.

Yaşanan pkk terör olayından dolayı Adıyaman’da bulunduklarını ifade eden İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy, “Hepinizin bildiği benzeri 16 Ağustos tarihinde alana gelen menfur patlamada dört evladımızı şehit verdik. Terörün tesirini minimuma indirdiğimiz her yönüyle belini kırdığımız ve top yekun ugras ettiğimiz tek dönemde Adıyaman benzeri hemide ülkemizin ayni vakitte da bölgemizin, en huzurlu, en sakin ve geleceğe en saglam tek biçimde bakanimiz hemşerilerimizin yaşadığı bu alanda bunun benzeri hadiselerin olması çok üzdü. Her şeyden evvel arkadaşlarımıza baş sıhhati dilemek, hemide her vakit onların yanında olduğumuzu göstermek, ayni vakitte da ülkemizin her köşesinde olduğu benzeri Adıyaman’da da halkımızın huzurunu, refahını bozmaya baz alinarak güvenlik güçlerimizin moralini bozmaya baz alinarak hiçbir eyleme destur vermeyeceğiz. rastgele tek şekilde bu eylemleri yapma cüretini veyahut fırsatını yakalamış hainler olursa da onlara hiçbir şekilde bu alanda hayata hakkı tanımayacağımızı sonuna civarindan olayları kovalayacağımızı ve bu olayları açığa çıkartmak suçlulara dogruluk ettiği cezayı saglamak amaciyla canla başla çalışan bütün güvenlik güçlerimizin her vakit yanında olacağız. İçişleri Bakanımızın talimatlarını hemide Valimiz ayni vakitte da güvenlik görevlisi arkadaşlarımızın temsilcileriyle, komutanlarıyla, müdürleri ile paylaşmak amaciyla Adıyaman’a geldik. Bundan ardindan bu coğrafyada bizim huzurumuzu, bizim kardeşliğimizi bozmayı aklından geçirecek hiçbir kimseye hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğimizi bu olayın faillerini dogruluk ettikleri cezayı en kısa müddette vererek göstermiş olacağız” diye konuştu.

Yapılan açıklamaların derhal peşinden komutanlık makamında tek vakit veriler alan heyet, dahada ardindan Adıyaman İl güvenlik Müdürlüğüne bağlı Özel devinim Şube Müdürlüğüne geçti.Burada Özel devinim Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü, Çevik güç Şube Müdürlüğüne bağlı polisler tarafından karşılanan İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ile zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, polislere başsağlığı diledi.

İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ile zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, geçtiğimiz günlerde pkk terör örgütü PKK’nın saldırısı neticeninde dört askerin şehit olduğu bölgeyi gezdi. dört askerin şehit olduğu bölgeyi medya mensuplarına kapalı tek şekilde gezen İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ile zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve beraberindeki kent protokolü burada vatandaşlarla tek vakit hasbihal etti. Sohbetten ardindan İçişleri bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ile zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin Adıyaman’dan ayrıldı.

Cihan Kizir
 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*