2018 sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı detayları

Lisans eğitimini bitirdikten ardindan atama bekleyen öğretmenler 2018 seneninde alınacak 20 bin sözleşmeli öğretmenlik başvurularını ve mülakatlarını tamamladı. Yüzbinler sözleşmeli öğretmenlik mülakata neticelerini bekliyor. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 2018 senesi sözleşmeli öğretmenlik mülakat neticelerini bu erken açıklama edecek mı?

Sözleşmeli öğretmen adayları 14 Nisan ile 8 Mayıs tarihleri arasında sözlü imtihana Başka bir deyişle mülakata katıldılar. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından yapılan mülakatın neticeleri tekrar MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI tarafından müessesenin resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçlarının onuncu hafta içinde açıklama etmesi bekleniyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI BUGÜN AÇIKLANACAK MI?

2018 senesi içinde yapılacak var olan 20 bin öğretmen alımı amaciyla mülakatlar tamamlanmıştı. derhal peşinden adaylar sonuçların kısa süre içinde açıklama etmesini bekliyordu. ama MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI yetkilileri sonuçların 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 27. asama mebus seçiminden ardindan açıklanacağını ifade etmişti. Seçimlerin bitmesinin derhal peşinden gözler ulusal Eğitim Bakanlığına çevrildi. ulusal Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen mülakat neticelerini Daha açıklamadı. Sonuçların büyük olasılık onuncu hafta içinde açıklanacağı ön görülüyor. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI mevzubahis mülakat neticelerini açıklar açıklamaz haberimizde olacak.

MEB 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasıyla alakalı kontenjan bilgilerini de paylaşmıştı. bunun için göre en çok kontenjan üç bin 806 ile derslik öğretmenliğine ayrılırken, onu iki bin iki ile İngilizce ve 1.907 ile inanç kültürü ve ahlak bilgisi branşları takip etti.

MÜLAKAT SONUÇLARINA GÖRE BAŞVURULAR ne türlü YAPILACAK?

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde nokta alan adaylar, en çok 20 (yirmi) okulu elektronik ortamda seçenek edebilecek.

Tercihler, aynı kent ve/veya değişik şehirlerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler rastgele tek kent veyahut kaza millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacak. Adaylar kent veyahut kaza millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça seçenek farklığı yapabilecek. Adayların seçenek dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim müesseselerine atanmak istemiyorum”, “Tercihlerim dışındaki eğitim müesseselerine atanmak istiyorum” seçeneklerinden tek tanesini netlikle işaretlemesi gerekecek.

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü imtihan puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS nokta üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday pc kurası ile belirlenecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*